ורד היקרה!  אין מילה המתארת את הרגעים האלו טוב יותר....

 

בקצרה, רציתי מאד ללדת ויב״ק אחרי לידה קיסרית קודמת וטראומטית. לאחר קורס מוצלח שלך בנושא הכנה ללידה, בעלי מיד אמר שהוא רוצה שתלווי אותנו בלידה; אך אני לא הייתי שלמה מאחר וחששתי שזה יכול לפגום בחוויה הזוגית.התלבטתי עד הדקה ה90 (או אולי עד זמן הפציעות במקרה הזה) האם זה יהיה צעד נכון....

 

ולסיכום,תודה על הזמינות והספונטניות כנגד כל הסיכויים, על המרחב הזוגי שאיפשרת כשהיה צורך;מעבר לכך על העצמה של הבן זוג בדיוק ברגעים הנכונים (ותודה גם לך הפרטנר הטוב ביותר שרק יכולתי לבקש על התמיכה, ההכלה וההבנה), תודה על העיטוף בדיוק בדקות הנכונות והסבלנות. תודה על העצות המקצועיות שבאו ביחד עם מקום מלא ומכבד להחלטותינו ותודה על האמונה בי שאני באמת יכולה!

תודה לך שעל אף שהלידה לא התפתחה כפי שחלמתי הצלחת לגרום לכך שזו הייתה חווית לידה מתקנת, מרגשת עוצמתית ובידיים מלאות!

 

קרן צבר

 

ורד דלאל, אישה מופלאה, מיילדת מדהימה.

 

תודה על הלווי וההעצמה בלידה של נועם. כמה בטחון ורוגע השריית על שימי ועליי. כל הלילה, רגע אחר רגע, עקבת ודאגת שהלידה תתקדם: עכשיו על צד שמאל, להרים את הרגל, אוי כואב ... מגע קסום בדיוק במקום הנכון. ראיתי אותך, כמה עבודה, כמה כוונה, כמה אהבה. יש לך את המקצוע הטוב ביותר, המתגמל ביותר בעולם ... לאחר כל המאמץ ... בשעות הבקר הגיח נועם לעולם, תינוק בריא וחיוני ... ג'ינג'י קטן. ואת עזרת לו להגיע ... מבלי שתאמר אפילו פעם אחת המילה זירוז בחדר הלידה.

 

תודה רבה מותק, תודה ליקום שנתן לנו את המתנה הזו לפגוש אותך ולהתאהב.

איציק שימי ונועם

 

איציק פלג

 

 

לידה ראשונה, שבוע 43 ועוד כמה ימים, חייבים זירוז. ורד דלאל המהממת נכנסת לחדר ואומרת לי: "יאללה, תני להורמונים להשתחרר, באנו ללדת". אחרי ארבע שעות ולידה מדהימה, בוכה איתנו מהתרגשות.

 

לידה שניה, אותה ורד המהממת נכנסת לחדר לידה אחרי דרמה גדולה שגרמה לי להפסיק להיות מחוברת לעצמי ולנשימות, שואלת את אביב ואותי - עם איזה שיר הולכים ללדת? משמיעה את השיר שבחרנו  ואומרת לי "יאללה גיבורה, את יולדת עוד רגע". חצי שעה אחר כך הילדה בחוץ, אחרי שלוש וחצי שעות בפתיחה שמונה בלי תזוזה... כששאלתי אותה אחרי הלידה – מה הזזת שם שהיא יכלה לצאת בכזו קלות? היא ענתה לי בחיוך "רק משהו בראש שלך...".

 

אלה שלומקוביץ

שמי ריקי שמש. כיום בת 41. אם ל3 בנות נפלאות. תמיר בת 16,שחר בת 15 ופלג בת 11. והרביעי ב"ה בדרך.... בשנת 2000 כשהייתי בהריון בפעם הראשונה, ידעתי שאני רוצה לידה טבעית לגמרי. ללא כל התערבות חיצונית ולאחר ברורים הגעתי טלפונית לבית החולים אסף הרופא כדי לברר על קורס הלידה הטבעית המועבר שם. מיד העלו על הקו בחורה בשם ורד דלאל שמאוד שמחה לתת לי את כל הפרטים וכמובן שאני ואישי היקר נרשמנו לקורס. בקורס הכרתי את ורד לראשונה ומיד התאהבתי!! ( טוב, אי אפשר שלא להתאהב בה...) אישה יוצאת דופן, מלאך בדמות אדם. החיבור ביננו היה מידי ומדהים!! לאחר כמה שיעורים כבר היה ברור לי שהיא, ורק היא תיילד אותי!

ולאחר כמה חודשים זה הגיע. התחלתי להרגיש צירים בלילה וכמובן שבתור "תלמידה טובה" עברתי את כל התהליך הנדרש שלמדתי בקורס אצל ורד, מילאתי לי אמבטיה חמה, התהלכתי בבית, ומדי פעם בדקתי אם יש הפרשה חומה שמסמלת את תחילת התהליך המיוחל. (וכל זאת כמובן מבלי להפריע לשנתו של הבעל...)ובבוקר זה קרה, התקשרתי לבעלי שכבר היה בעבודה ובישרתי לו שהגיע הזמן ושאני בדרכי לורד לבדוק אם הגיע הזמן ללכת לביה"ח. ואכן, הלכתי לורד שבדקה לי פתיחה וכשהפתיחה הגיע ל7 אצבעות הלכנו לביה"ח. ובזכות כל מה שלמדתי מורד, הלידה הייתה מהירהו מ ד ה י מ ה מאין כמותה...וכך גם בלידה השנייה (שנה אחרי) ובלידה השלישית (4 שנים מאוחר יותר). כיום, אני בחודש 8 בהריון הרביעי שלי, כמובן שנשארנו בקשר מאז ועד היום וכחלק מהפק"ל  שאני לוקחת אתי לביה"ח, ברור לי שאני לוקחת אתי את ורד ;)

 

ריקי שמש

ורד ואני נפגשנו לראשונה לפני כשמונה שנים, במפגש של המרכז ללידהטבעית בתל השומר. היו שם עשרים נשים בשבוע 30 פלוס, ועשר מיילדות המרכז. הייתי בשבוע שלושים ושתיים, לקראת לידה שניה, אחרי שהלידה הראשונה שלי היתה חוויה לא פשוטה, שהסתיימה בתינוק מתוק ביותר, בני הבכור, ובאמא נחושה שאמרה – לא עוד. יש דרך אחרת. וכך הגעתי לחקור את הלידה הטבעית. המטרה במפגש היתה לדבר, להרגיע ובעיקר להכיר כמה שיותר מיילדות, כי אז אי אפשר היה לבחור את המיילדת, ואין לדעת באיזו משמרת "ניפול"... אבל אני ראיתי רק את ורד. וכמו בהתאהבות, הודעתי לה מייד שהיא היא, ורק היא, תהיה המיילדת שלי. מופרך, נכון? לגמרי. אבל כשירדו לי המים במפתיע בשבוע 35, ואחרי שהסכמתי לזירוז אחרי 3 יממות בהן המתנתי לשווא לצירים, לא הופתעתי כשראיתי מי המיילדת שנכנסת בהליכה נמרצת לחדר הלידה שלי. הייתי מיואשת, עייפה, מפוחדת מהזירוז. ראיתי את חלום הלידה הטבעית שלי מתרחק ממני. ואז הופיעה ורד. המיילדת שלי. מאז ועד היום. הלידה הזו, השניה שלי, שכך התחילה, היתה הפרוזדור בדרך המעצימה ללידה טבעית. לידה שסימנה בשביל כמו מגדלור את הדרך. אחריה היו עוד שתי לידות מדהימות וטבעיות. והמורה שלי, המלווה שלי, זו שהיתה שם בשבילי ברגעים הכי משמעותיים בחיי, היא ורד. החיבוק, הקול השקט. הרוגע. הבטחון. לדעת מתי לגעת. מתי להיעלם. לדעת בדיוק איפה כואב ומה צריך לעשות. מתי ללחוש באוזן, את בסדר גמור. את יולדת. עם ורד אני מוכנה ללדת שוב ושוב, בכל מקום, כי אני לא צריכה שום דבר חוץ מהנוכחות שלה. ומאז ועד היום, בכל יום הולדת של שלושת ילדי הקסם שלי שורד היתה שותפה בלידתם, אני מתקשרת לורד, להגיד לה תודה. על כל מה שהיא בשבילי. על הידיים המבורכות שלה, שתפסו את התינוקות שלי ברגע הנכון כשהגיחו אל העולם. על החלק המשמעותי שלה בהורות שלי. ועל האור שהביאה לחיי. תודה ורד! אוהבת אותך! 

 

שרי צוק

 

 

 

 

 

את הלידה הראשונה שלי עברתי עם ורד שהיתה פשוט מלאך משמיים - ליוותה אולי בכל רגע, לא שפטה ולא ניסתה לשכנע או למשוך לכיוון שלה, פשוט הלכה איתי צעד אחר צעד.

 

הלידה היתה מושלמת וגם בלידה הקרובה היא תלווה אותי כמובן.

 

לירון מור

שלח

שדה חובה

Thank You!

תודה!

שדה חובה

שדה חובה

צרו איתי קשר

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

תודה!

שדה חובה

שדה חובה

ורד דלאל, מיילדת מאמנת להריון, לידה והורות   |   050-9014619   |   vered.dalal@gmail.com

 

 

ורד דלאל, מיילדת מאמנת להריון, לידה והורות 050-9014619

vered.dalal@gmail.com

 

050-9014619