לידה מחדש

 

ההחלטה להפוך למלוות לידה, הגיעה אחרי 18 שנות ניסיון כמיילדת והיוותה עבורי תפנית משמעותית בהיבט המקצועי. הלידה הראשונה שליוויתי היתה עבורי המשמעותית ביותר, כיוון שברגע אחד הבנתי שהצלחתי לשחרר הרבה מאוד רעשי רקע לא רלוונטיים במקצוע המקודש הזה, מיילדת.

 

ד' התקשרה בתחילת חודש דצמבר 2014 והודיעה לי בנחרצות  "אמנם מרכזי הלידה הטבעיים נסגרו ואני רק בשבוע שישי – זה לא מעניין אותי, את איתי!" ואני, בהיסוס מבויש, עונה לה שאיני יכולה ליילד אותה. "את אולי לא יכולה להוציא את הראש של התינוק, אבל את יכולה לילד אותי" אמרה לי אז ד' ועם זה נשארתי עוד הרבה לאחר מכן. את מי אני בעצם מיילדת? חשבתי, את האמא או את התינוק?


הימים חולפים והחודשים מתקדמים, אני וד' נפגשות מספר פעמים, מתאמות, מתכננות, סוגרות קצוות,עד שלילה אחד, בשלהי מלחמת "צוק איתן", בין ריצה למקלטים לתקווה להפסקת אש, משהו קורה. ד' מתקשרת ומעדכנת אותי שהפקק הרירי יוצא, שהמים יורדים והצירים מתחילים להגיע.


אני מתחילה לשמוע את קצב הצירים, מתארגנת לקראת יציאה מהבית, נוסעת בכביש המהיר ושומעת בין מבזקי החדשות את שירה של גלי עטרי "כל מה שאת אוהבת". באותו רגע הבנתי – להיות שם בשביל כל אותן הנשים, להדריך אותן ולתת להן כוח – זה מה שאני אוהבת! והנה אני כאן, בדרך להיות שם בשביל ד' ומ' בלידה שלישית.

 

כיוון שהכרתי את ד' מלידות קודמות, ידעתי שהיא בסה"כ צריכה שקט, בטחון ואמונה, אך ברגע שהגענו לחדר לידה, ד' עדכנה שזה בטח ייקח זמן, כי הצירים פסקו. הסתכלתי לה בעיניים, חיבקתי אותה חזק והדמעות זלגו. שתקנו. נשמנו. ביקשנו וכרוח סערה, לאחר כשעתיים, חזרו להם הצירים בקצב שרק אישה שנמצאת בלידה יכולה לחוות - ציר אחרי ציר אחרי ציר וד' זזה, נושמת, לוחצת, קוראת לתינוקת שלה לבוא.


בשעה ארבע בדיוק, קול צעקתה של ד' ובכייה של התינוקת, הצליחו להשתיק לרגע קט את קול האזעקה שבדיוק פילחה את האוויר.

משפחה שנולדה מחדש, מיילדת שנולדה מחדש. 

 

שלח

שדה חובה

Thank You!

תודה!

שדה חובה

שדה חובה

צרו איתי קשר

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

תודה!

שדה חובה

שדה חובה

ורד דלאל, מיילדת מאמנת להריון, לידה והורות   |   050-9014619   |   vered.dalal@gmail.com

 

 

ורד דלאל, מיילדת מאמנת להריון, לידה והורות 050-9014619

vered.dalal@gmail.com

 

050-9014619