הקיסרית האחרונה

 

הפגישה עם ק' הייתה מאתגרת, ידעתי כבר משיחת הטלפון.

ק' התקשרה לקבוע פגישה , לשמוע על ניתוח קיסרי שני – איך, למה, כמה ומי יהיה איתה. הגיעה עם מחברת  ושאלות והתחילה לספר לי שעכשיו היא לפני לידה שנייה. בלידה הראשונה ילדה  בניתוח כי ..... "הרופא אמר לי שלא אצליח ללדת".

 

"למה שלא תצליחי ללדת"? שאלתי, "כי אני לא יכולה לסבול כאב. הוא בדק אותי ואמר - אם ככה כואב לך בבדיקה, מה יהיה בלידה? בואי נקבע ניתוח בשבוע 38 ואני שתקתי. האמת, פחדתי מאד וחשבתי שהוא יודע הכי טוב מה טוב לי" סיפרה ק' והתחילה לבכות, בכי שאמר הכל. אמר את הכאב של הצלקת 5 שנים אחר כך, אמר את הכאב של הצלקת הרגשית, אמר בדידות, אמר "אני לא יכולה לעשות כלום כי שתקתי ולא שאלתי כלום.

 

איך הסכמתי ככה, בלי לשאול, שיפתחו לי הבטן? איך לא האמנתי בעצמי?" אחרי שק' נרגעה והדמעות ייבשו, שאלתי – "באיזה שבוע את?""30 שבועות"  היא ענתה ואני נשמתי לרווחה. בתוכי אמרתי 'יששש! יש זמן לעבוד' וכבר יכולתי לראות את ק' יולדת, צריך רק זמן.

 

ידעתי שיש לנו עוד כמה שבועות לעבד את חווית הלידה, לקבל  אחריות ואת ההחלטות הנכונות לק' (ולא הנכונות לצוות המטפל), להחזיר לק' את האמונה בגוף, להוציא ממנה את תחושת המסוגלות... ואיזה מסוגלות מצאתי שם!

 

שאלתי את ק' – "מה את היית רוצה?"

"אין קשר בין מה שאני רוצה לבין מה שאני יכולה. הוא אמר שאני לא יכולה ללדת אז זה בטח נכון. אבל בפנים, עמוק עמוק, בלילה כשאני עוצמת את העיניים - אני רואה את עצמי נושמת, זזה,מקבלת את הצירים ויולדת את התינוק שלי החוצה" היא ענתה.  "בואי נגשים את החלום" אמרתי לה, "לפחות נתחיל לצעוד ביחד, נקבל החלטות הנכונות לך ואחריות על התהליך".

 

התחלנו לטפס על ההר ביחד. עצרנו לנוח, לבכות, לצחוק, לספר סודות שנשמרו בחדר,לגייס את בן הזוג  למסע המרתק, לגרום לה להאמין בעצמה (כי אני האמנתי בה). ככה זה התחיל... והסתיים בשבוע 40 בלידה טבעית של 3800 ק"ג
יחד עם בן הזוג ואמונה גדולה בעצמה.

שלח

שדה חובה

Thank You!

תודה!

שדה חובה

שדה חובה

צרו איתי קשר

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

Thank You!

תודה!

שדה חובה

שדה חובה

ורד דלאל, מיילדת מאמנת להריון, לידה והורות   |   050-9014619   |   vered.dalal@gmail.com

 

 

ורד דלאל, מיילדת מאמנת להריון, לידה והורות 050-9014619

vered.dalal@gmail.com

 

050-9014619